info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Klasik Kenya Keşif Turu

  Fiyat: 2490€'den başlayan fiyatlarla...
  Nairobi, Samburu, Ol Pejeta, Nakuru, Masai Mara / 7 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 2490 €’dan Başlayan Fiyatlarla
  Her Gün Hareket

  Kişiye özel olarak düzenlenen Klasik Kenya Keşif seyahatlerimiz, misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere ve seyahat detayına göre, yılın her dönemi organize edilebilmektedir. Seyahate gidilecek dönemdeki müsaitliklere uygun olarak; Türk Havayolları, Qatar ve Emirates Havayolları kullanılmaktadır.

  Kişiye özel programlarımızın fiyatları misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere ve seyahat tercihlerine göre değişmektedir. Lütfen seyahat detaylarınız ile birlikte ofisimize başvurunuz.


  Program

  Nairobi – 1 gece
  Seçilecek Havayolu ile Türkiye’den hareketinizi takiben, gecelemenizi uçakta yaparak, ertesi gün Nairobi’ye varacaksınız. Havalimanında yerel yetkilimiz ile buluşmanız sonrası Safari Park Hotel’e transferiniz gerçekleşecek. Nairobi’nin hareketli hayatı ile kuzeyin sakin vahşi yaşamı arasında ideal bir mola noktası olan otelin tropik bahçeler ile çevrili toplam 204 odası mevcuttur.

  Samburu – 2 gece
  Otelinizde kahvaltı sonrası kuzeye doğru hareket ederek, Nanyuki üzerinden Samburu Doğal Parkına varacaksınız. Bölgeye özgü vahşi yaşam türleri yönünden zengin olan Samburu’da; Grevy zebrası, Somali devekuşu, ağsı zürafa, gerenuk cinsi antilop ve Afrika antilopu görebileceğiniz hayvanlar arasındadır. Ayrıca bölge 900 kadar fil nüfusu ile birlikte kaplan, leopar ve çita gibi yırtıcı hayvanlara da ev sahipliği yapar. Samburu ayrıca mucize dişi kaplan Kamunyak ile de tüm dünyanın takip ettiği bir bölge olmuştur. Burada konaklama yapacağınız otel olan Ashnil Samburu Camp, her biri Ewaso Ngiro Nehri manzaralı 24 lüks çadır tipi odadan oluşur. Buffalo Springs Rezervi içinde kalan kamp alanı misafirlerine şık, modern ve pratik imkanlar sunar. Her lüks çadırda giyinme alanı, oturma alanı ve lüks banyo mevcuttur. Tam pansiyon konaklayacağınız oteliniz ile birlikte unutulmaz safari sürüşleri sizi bekliyor.

  Ol Pejeta – 1 gece
  Samburu konaklamanız sonrası özel mülkiyet olan Ol Pejeta Koruma Alanına hareket edeceksiniz. Kenya’daki dört özel mülkiyetli koruma alanından biri olan Ol Pejeta’da; Büyük Beşlinin peşinde heyecan dolu safari sürüşleri, fillerin, zebraların, zürafaların ve impalaların kampınıza yapacağı sürpriz ziyaretler, doğa yürüyüşleri, siyah gergedanları takip etme ve şempanze barınağı ziyareti sizi bekleyen aktiviteler arasında olacaktır. Bu bölgede konaklama yapacağınız otel olan Sweetwater’s Tented Camp, Kenya Dağı manzaralı lüks çadır tipi odaları ile yeni maceranızda size eşlik ediyor. Tam pansiyon konaklayacağınız oteliniz ile birlikte unutulmaz safari sürüşleri sizinle olacak.

  Nakuru Gölü Doğal Parkı – 1 gece
  Seyahatinize Nakuru Gölü Doğal Parkı ile devam ediyoruz. Yüzlerce binlerce flamingonun bir araya gelerek pembeye boyadığı Nakuru Gölü Doğal Parkında leopar, aslan, buffalo, su aygırı, Afrika yaban domuzu, babun, Rothschild zürafası ile beyaz ve siyah gergedan koruma altına alınmıştır. Bu bölgede tam pansiyon konaklama yapacağınız otel olan Flamingo Hill Tented Camp bu inanılmaz parkı keşfedebileceğiniz en güzel noktada bulunur. 25 adet rahat çadır tipi odası mevcuttur.

  Masai Mara – 2 gece
  Kenya’nın en ünlü vahşi yaşam rezervi olan Masai Mara ile seyahatiniz devam ediyor. Kenya’da en çok ziyaret edilen bölge olan Mara; Büyük Beşlileri ve her yıl dünyanın en büyük doğa olayı olarak kabul edilen gunuların (Afrika Antiloplarının) ve zebraların Serengeti’den Mara’ya Büyük Göçü ile tüm dünyanın ilgisini çeken en önemli vahşi yaşam alanlarından biridir. Burada konaklama yapacağınız otel olan Ashnil Mara Camp, gunuların göçüne ev sahipliği yapan Mara Nehri yanında Masai Mara Doğal Parkı üçgeninde yer alır. 40 lüks çadır tipi odası mevcuttur. Tam pansiyon konaklayacağınız oteliniz ile birlikte unutulmaz safari sürüşleri sizi bekliyor.

  Seyahatinizin bitiminde Nairobi Havalimanına transfer edileceksiniz.

  Program Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler: Seçilecek Havayolu ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak biletleri, tercih edilecek Nairobi Otelinde 1 gece konaklama (Program fiyatımızda Safari Park Hotel – standart oda, kahvaltı dahil konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Samburu Otelinde 2 gece konaklama (Program fiyatımızda Ashnil Samburu Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Ol Pejeta Otelinde 1 gece konaklama (Program fiyatımızda Sweetwater’s Tented Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Nakuru Otelinde 1 gece konaklama (Program fiyatımızda Flamingo Hill Tented Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Masai Mara Otelinde 2 gece konaklama (Program fiyatımızda Ashnil Mara Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), safari minibüsü minivan ile tüm transferler, İngilizce konuşan şoför rehber, belirtilen safari sürüşleri ve seyahat sağlık sigortası.

  Program Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler: Yurtdışı çıkış harcı, kişisel harcamalar, bahşişler (ortalama olarak kişi başı günlük 10 – 15 USD civarı), alkollü ve alkolsüz içecekler, ekstra turlar, Kenya vize işlem ve ücreti.

  Not:
  Tur transferleri isteğe göre, fiyat farkı bildirilerek, 4 x 4 land cruiser ile de organize edilebilmektedir.
  Grup olarak organize etmek istediğiniz safari programlarınızın özel fiyatları için lütfen ofisimize danışınız.

  Genel Şartlar:
  Acentamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihinden 24 saat önce ofisimizle teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve uçak tipi değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentamız sorumlu olmamaktadır. Ekstra bagaj ücretleri yolcularımıza aittir.

  Yurtdışı seyahatlerinde dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

  Acentamız gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını ve otel isimlerini içeriği ile kategorisi aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

  Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turların yapılmamasından acentamız sorumlu olmamaktadır.

  Tüm dünya otellerinde belirtilen otele giriş ve çıkış saatleri geçerlidir.

  Acentamız yolcu ile Konsolosluklar arasında aracı konumda olup, konsolosluğun vize vermemesi durumunda acentamızın herhangi bir sorumluluğu mevcut değildir.

  Tur satın alan yolcularımız tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.