info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Klasik İtalya Turu

  Fiyat: 500€'den başlayan fiyatlarla...
  Klasik İtalya Turu
  Roma & Floransa & Venedik / 7 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 500 €'dan Başlayan Fiyatlarla...

  Program müsaitlikleri ve seyahat detayları için lütfen ofisimize başvurunuz.

  Program

  Roma – 3 gece

  1.Gün: İstanbul - Roma
  İstanbul Atatürk Havaalanından tarifeli sefer Roma Fiumicino Havaalanına hareket. Varışı itibaren özel otobüslerimizle panoramik Roma şehir turu. Roma antik arenası Colosseo, Constantin Zafer Takı, Venedik Meydanı (Pzz. Venezia), Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vatikan ve San Pietro Bazilikası göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

  2.Gün: Roma (Napoli & Pompei Turu)
  Kahvaltıdan sonra, bir İtalya ziyaretinin olmazsa olmazlarından kabul edilen ekstra Napoli ve Pompei Turu düzenleniyor. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Pompei antik şehrini ve İtalya’nın en çekici şehirlerinden Napoli`yi tanıma fırsatı bulacaksınız. Milyonlarca turist çeken Pompei, 24 Ağustos 79’da, bir sıcak yaz gününde, Vesuvio yanardağının patlamasıyla toprak ve lavlar altına gömülür ve 1748 yılında tekrar keşfedilene kadar derin bir uykuya yatar. Rehberinizin bilgilendirmeleri eşliğinde görülecek yerler arasında; şehrin merkezi olan Forum, Bazilika, Roma Hamamı, Çeşmeler, Tapınaklar, Antik Tiyatro, Genel Ev ve "Taşlaşmış İnsan” lar bulunuyor. Keyif ve bilgi dolu gezinin ardından rotamız eski krallık Napoli! Yaklaşık 2800 yıllık tarihi geçmişiyle günümüz İtalya’sının üçüncü büyük şehrinde eski Kraliyet Sarayı, 1735 yılında inşa edilen San Carlo Tiyatrosu, mağazaların bulunduğu ve benzeri Milano`da olan Umberto I. Galerisi (1890), Plebiscito Meydanı, Pantheon`dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paolo kilisesi, Napoli Limanı, Yeni Kale ve ünü şehrin sınırlarını aşan Gambrinus Kafe`yi göreceksiniz. Rehberinizin Güney İtalya yaşam tarzı, mafya olgusu, güney kuzey sorunu ve benzeri konular hakkında vereceği bilgiler bu tura ayrı bir renk katacaktır. Ziyaretimiz sonrasında Roma`ya dönüyoruz. Geceleme Roma otelimizde.

  3.Gün: Roma (Outlet & Göller Bölgesi ve Roma Gece Turu)
  Kahvaltının ardından ekstra Castel Gandolfo, Nemi ve Outlet Turu düzenleniyor. Kısa bir yolculuğun ardından Roma’nın hemen dışında kasaba ve köyleri, krater gölleri, üzüm bağları ve yemyeşil ormanlarıyla bilinen Castelli bölgesine varıyoruz. İlk durağımız, Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gandolfo. Muhteşem bir manzara ve geleneksel görüntüsüyle karsımıza çıkacak olan kasabanın ziyaretinden sonraki durağımız Nemi köyü olacak. Göl manzaralı bir tepenin üzerine kurulu Nemi, her yıl düzenlenen "Dağ Çileği ve Çiçek Festivali” ile ülke çapında tanınıyor. Damağınızda unutulmaz bir tat bırakacak leziz dağ çilekli turtaları ve çeşitli geleneksel ürünleri satın alabileceksiniz. Daha sonra 200 `e yakın mağazanın bulunduğu Outlet’e geçiyoruz. Alışverişinizin tamamlanmasıyla bu keyifli turumuz son buluyor. Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görmelisiniz! Otelimizden özel otobüsümüzle başlayacak Gece Turunda ilk durağımız sanatçıların da uğrak yeri olan şehrin en güzel meydanlarından biri olacak. Burada romantik bir akşam yemeği yiyebilmeniz için bir ara verdikten sonra kısmen yürüyerek, kısmen de otobüsümüzle turumuz devam ediyor. Görecekleriniz arasında; Pantheon, Colosseo, Fori Imperiali Caddesi, Piazza Venezia, Piazza della Republica, Via Veneto ve akşamları ayrı bir görüntüye bürünen Vatikan`daki San Pietro Kilisesi bulunuyor. Geceleme Roma otelimizde.


  Floransa – 2 gece

  4. Gün: Roma – Floransa Monte Catini
  Sabah kahvaltıdan sonra Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışta panoramik şehir turu. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da; Rönesans’ın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Katedrali, Giotto’nun Çan Kulesi, Vaftizhane, Senyörler Meydanı ve Sarayı, Ponte Vechio (Arno Irmağı üzerindeki Floransa eski köprüsü) görülecek yerler arasındadır. Geceleme Floransa’nın en güzel yerlerinden Monte Catini bölgesindeki otelimizdedir.

  5.Gün: Floransa Monte Catini (Toskana Turu)
  Kahvaltıdan sonra ekstra Toskana Turu düzenleniyor. Toskana bölgesini karakteristik özellikleriyle tanıma fırsatı bulacağınız bu gezide Ortaçağ şehir merkezleri, pitoresk manzaralar, üzüm bağları ve eşsiz tatlar sizi bekliyor. Ortaçağ’da İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa, dünyanın her köşesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik çan kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alışverişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Siena şehri Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel "Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmektedir. Rehberiniz eşliğinde yapılacak tanıtım turunda, Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio gibi yapıları göreceksiniz. Üzüm bağları ve zeytin ağaçlarının arasından yapılan yolculuk bizi "Çok Kuleli Şehir” San Gimignano`ya ulaştırıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan bu şehir Toskana’nın tam kalbinde olduğunuzu size anında hissettirecek. Dar sokaklar arasından dolaşarak şehrin ana meydanı olan "Piazza della Cisterna” ya kadar yürüyüşümüz devam edecek. Çeşitli geleneksel ürünler, hediyelik eşya ve lezzetli şaraplar alma fırsatı bulacağınız turumuz otelimizde noktalanıyor. Geceleme Floransa Monte Catini Otelimizde.

  Venedik – 2 gece

  6.Gün: Floransa – Venedik
  Sabah kahvaltıdan sonra, Venedik’e hareket. Varışımızda Venedik panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Son Bakış Köprüsü, Zodiak, San Marco Aslanı Sütunları ve Rialto Köprüsü bulunur. Arzu edenler ile ekstra Gondol Turu. Geceleme Venedik (Quarto D’altino, Noventa di Piave, Padova veya Treviso bölgesindeki) otelimizdedir.

  7.Gün: Venedik (Verona Turu)
  Kahvaltıdan sonra, ekstra Verona ve Garda Gölü Turu düzenleniyor. Shakespeare`in 1597 yılında yayınlanan trajedisi "Romeo ve Jüliet”in sahne aldığı şehirdir Verona. Şehir merkezinde bulunan 22000 kişilik Anfi tiyatro bugün klasik müzik konserleriyle ününü sürdürmekte. Şehir gezimizde Jüliet`in evini, şehrin tarihi önemini yansıtan binalarla, kiliseler ve yönetim binalarıyla çevrili meydanları olan Piazza delle Erbe ve Piazza del Signori`yi göreceksiniz. Sekizinci yüzyıldan kalan Santa Maria Antica kilisesi ise, Scaligeri ailesine ait Gotik tarzdaki mezarlara ev sahipliği yapmaktadır. İkinci durağımızda İtalya’nın en büyük gölü olan Garda`da bulunan, Sirmione. Gezimizin ardından otele dönüyoruz. Geceleme Venedik (Quarto D’altino, Noventa di Piave, Padova veya Treviso bölgesindeki) otelimizdedir.

  8.Gün: Venedik – İstanbul
  Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelden Venedik Havaalanına hareket. Tarifeli sefer ile İstanbul'a hareket. Varış ve turumuzun sonu..

  Ekstra geziler, yeterli çoğunluk olması halinde (min. 20 kişi) gerçekleşmektedir.

  Fiyata Dahil Hizmetler
  • Belirtilecek Hava Yolları ile ekonomi sınıf Roma gidiş – Venedik dönüş uçak bileti
  • 7 gece – 8 gün olmak üzere; 3 Gece Roma – 2 Gece Floransa M. Catini – 2 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Noventa di Piave, Padova veya Treviso olmak üzere) oda kahvaltı, 3 ve 4 yıldız otel konaklamaları
  • Pakette belirtilen tüm transferler ve panoramik şehir turları
  • Rehberlik Hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Servisler
  • Venedik vaporetto ücreti (Rehber tarafından toplanacaktır)
  • Otel belediye vergileri tarafınızdan ödenecektir
  • Vize ücreti ve servisi
  • Seyahat Sigortası
  • Ekstra turlar ve servis dışı hizmetler
  • Çıkış harcı ve kişisel harcamalar

  Genel Şartlar:
  Acentemiz yeterli tur çoğunluğu sağlanmadığı takdirde 15 gün önceden paket turu iptal hakkına sahiptir.

  Çocuk ve 3. kişi indirimleri aynı odada kalmak şartıyla geçerlidir.

  Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

  Acentamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihinden 24 saat önce ofisimizle teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve uçak tipi değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentamız sorumlu olmamaktadır. Ekstra bagaj ücretleri yolcularımıza aittir.

  Yurtdışı seyahatlerinde dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

  Acentamız gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını ve otel isimlerini içeriği ile kategorisi aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

  Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turların yapılmamasından acentamız sorumlu olmamaktadır.

  Tüm dünya otellerinde belirtilen otele giriş ve çıkış saatleri geçerlidir.

  Acentamız yolcu ile Konsolosluklar arasında aracı konumda olup, konsolosluğun vize vermemesi durumunda acentamızın herhangi bir sorumluluğu mevcut değildir.

  Tur satın alan yolcularımız tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.