info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Kenyanın En İyileri Turu

  Fiyat: 3850€'den başlayan fiyatlarla...
  Nairobi & Amboseli & Masai Mara / 6 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 3850 €’dan Başlayan Fiyatlarla
  Her Gün Hareket

  Kişiye özel olarak düzenlenen Kenya’nın En İyileri seyahatlerimiz, misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere ve seyahat detayına göre, yılın her dönemi organize edilebilmektedir. Seyahate gidilecek dönemdeki müsaitliklere uygun olarak; Türk Havayolları, Qatar ve Emirates Havayolları kullanılmaktadır.

  Kişiye özel programlarımızın fiyatları misafirlerimizin talep ettikleri tarihlere ve seyahat tercihlerine göre değişmektedir. Lütfen seyahat detaylarınız ile birlikte ofisimize başvurunuz.


  Program

  Nairobi – 1 gece
  Seçilecek Havayolu ile Türkiye’den hareketinizi takiben, gecelemenizi uçakta yaparak, ertesi gün Nairobi’ye varacaksınız. Havalimanında yerel yetkilimiz ile buluşmanız sonrası Palacina Suites’e transferiniz gerçekleşecek.

  Amboseli Ulusal Parkı – 2 gece
  Otelinizde kahvaltı sonrası Kilimanjaro Dağı eteklerindeki Amboseli Ulusal Parkına hareket edeceksiniz. Kuru ve tozlu görüntüsüne rağmen Park, Kilimanjaro Dağından eriyen karlar ile zengin bir su rezervine sahiptir. Volkanik kül olan toz katmanı milyonlarca yıl önce Kilimanjaro Dağından gelmiştir. Bu yapısı sebebi ile bölge geniş sürüler halinde Kenya’nın en uzun fildişlerine sahip fillerine ev sahipliği yapar. Ayrıca az sayıda bulunan siyah gergedan, zebra sürüleri, Afrika antilopları ve tabii ki peşindeki yırtıcı hayvanlar ile 300 kadar kuş çeşidi safari sürüşlerinde görebileceğiniz hayvanlar olacaktır. Sabah erken ve öğleden sonra olan sürüşlerde harika manzaralara doyamayacaksınız. Bu bölgede tam pansiyon konaklama yapacağınız otel olan Tortilis Camp çadır tipi odalardan oluşan lüks bir tesistir. Yerli Masai rehberiniz ile yürüyüşe çıkabilir, safari sürüşlerine katılarak filleri izleyebilir veya Kilimanjaro Dağı manzarası eşliğinde sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

  Masai Mara – 3 gece
  Kilimanjaro Dağının muhteşem manzarası ile güneşin doğuşunu izledikten sonra Masai Mara’ya uçuşunuz için otelinizden hareket edeceksiniz. Kenya’nın en ünlü vahşi yaşam rezervi olan Masai Mara ile seyahatiniz devam ediyor. Kenya’da en çok ziyaret edilen bölge olan Mara; Büyük Beşlileri ve her yıl dünyanın en büyük doğa olayı olarak kabul edilen gunuların (Afrika Antiloplarının) ve zebraların Serengeti’den Mara’ya Büyük Göçü ile tüm dünyanın ilgisini çeken en önemli vahşi yaşam alanlarından biridir. Masai Mara’da yaşamın bir parçası olarak - doğum, beslenme, ölüm ve yaşam – unutamayacağınız inanılmaz bir deneyim sizi bekliyor. Bu bölgede tam pansiyon konaklama yapacağınız tesis olan Kichwa Tembo Camp, doğal yaşamın ortasında lüks çadır tipi odalarda unutulmaz bir konaklama imkanı sunar.

  Seyahatinizin bitiminde Havalimanına transfer edileceksiniz.

  Program Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler: Seçilecek Havayolu ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak biletleri, tercih edilecek Nairobi Otelinde 1 gece konaklama (Program fiyatımızda Palacina Suites – standart oda, kahvaltı dahil konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Amboseli Ulusal Parkı Otelinde 2 gece konaklama (Program fiyatımızda Tortilis Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), tercih edilecek Masai Mara Otelinde 3 gece konaklama (Program fiyatımızda Kichwa Tembo Camp – standart oda, tam pansiyon konaklama baz alınmıştır), belirtilen iç hat uçuşları, Nairobi transferleri, Amboseli’de gruba katılımlı safari sürüşleri ve rehberli yürüyüşler, Masai Mara’da günde 2 kere safari sürüşleri, park ücretleri ve seyahat sağlık sigortası.

  Program Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler: Yurtdışı çıkış harcı, kişisel harcamalar, bahşişler, ekstra turlar, Kenya vize işlem ve ücreti.

  Not:
  Grup olarak organize etmek istediğiniz safari programlarınızın özel fiyatları için lütfen ofisimize danışınız.


  Genel Şartlar:
  Acentamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihinden 24 saat önce ofisimizle teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve uçak tipi değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentamız sorumlu olmamaktadır. Ekstra bagaj ücretleri yolcularımıza aittir.

  Yurtdışı seyahatlerinde dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

  Acentamız gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını ve otel isimlerini içeriği ile kategorisi aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

  Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turların yapılmamasından acentamız sorumlu olmamaktadır.

  Tüm dünya otellerinde belirtilen otele giriş ve çıkış saatleri geçerlidir.

  Acentamız yolcu ile Konsolosluklar arasında aracı konumda olup, konsolosluğun vize vermemesi durumunda acentamızın herhangi bir sorumluluğu mevcut değildir.

  Tur satın alan yolcularımız tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.