info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Adını zencilerin sahili anlamındaki Farsça Zangibar’dan alan Zanzibar, Afrika kıtasının doğusunda, Tanzanya’ya bağlı özerk yönetilen bir bölgedir. Zanzibar ve Pemba olarak iki ana adadan oluşur. Başkent olarak kabul edilen Stone Town, aynı zamanda UNESCO tarafından koruma altına alınan Zanzibar’ın kültürel kalbi sayılır. Zanzibar’ın ekonomisi, dünyanın ileri gelen baharat üretici olması sebebi ile baharata ve tabii ki muhteşem kumlu plajları ve Hint Okyanusunun turkuaz rengi suyu ile turizme dayanır.


  Zanzibar Adasında birçok farklı seçenekte otel alternatiflerimiz mevcuttur. Misafirlerimiz bir yandan denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarıp şnorkel veya dalış yapabilirken bir yandan günübirlik düzenlenen turlar ile çevre küçük adaları keşfedebilir, Stone Town’ı gezebilir veya baharat bahçelerinde ağız tatlarına uygun baharat avına çıkabilirler. Buraya kadar gelmişken bir de doğal park mı görelim istersiniz. Buyrun adanın tek doğal parkı Jozani’ye...

  Renkli tarihinden dolayı Zanzibar’da birçok farklı etnik grup birlikte yaşar. İslamiyet ile birlikte Hıristiyanlık ve Hinduizm yaygın inanışlardır. Lokal dilleri Swahili olup, İngilizce de anlaşılır ve kullanılır. Lokal para birimi Tanzanya Şilini’dir.

  Zanzibar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır..

  Zanzibar Nerede: Afrika Kıtası'nın Doğusunda

  Başkent:Stone Town

  Para Birimi:Tanzanya Şilini

  Vize Gerekmektedir

  Türkiye ile Saat Farkı:Aynı Saat

  Harita

 • Zanzibar’da balayı turlarının yanı sıra ailenizle güzel bir deniz tatili olarak da planlama yapabilirsiniz. Deniz, güneş, kum üçlüsüne doğa, kültür ve güzel resort oteller de eşlik etmektedir. Zanzibar turlarımıza isteyen misafirlerimiz için Tanzanya’nın farklı bölgelerinde safari programları da ekleyebilmekteyiz. Serengeti, Ngorongoro, Manyara ve Tarangire Tanzanya’nın en önemli milli parkları olup, safari ve denizi birlikte yaşamak isteyen misafirlerimiz için unutulmaz bir seyahat imkanı sunar. Zanzibar ve Tanzanya seyahatlerimiz istediğiniz her gün, rehbersiz münferit olarak isteğinize uygun şekilde hazırlanmaktadır.

  TURLAR

  Zanzibar Turu
  Zanzibar / 5 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 1450 $’dan Başlayan Fiyatlarla / Her Gün Hareket
 • Zanzibar otelleri farklı standartlarda ve adanın farklı bölgelerinde bulunmaktadır. Düşündüğünüz seyahat konseptine göre; balayı veya aile tatili olarak, en uygun alternatifler sunulur. Programınızı Tanzanya’da safari programı ile birleştirmek isterseniz, butik lodge’lar veya lüks çadır kampları programınıza ek olarak önerilir. Zanzibar otelleri gerek sundukları servis kalitesi gerekse sahip oldukları imkanlar dolayısı ile memnuniyeti yüksek tesislerdir.

  OTELLER

  Diamonds Le Gemma Dell Est
  Dream Of Zanzibar
  Hideaway Of Nungwi Resort & Spa
  Essque Zalu Zanzibar
  Sea Cliff Zanzibar
  Sandies Neptune Pwani Beach
  Baraza Resort & Spa Zanzibar
  Breezes Beach Club Zanzibar
  Melia Zanzibar
  The Residence Zanzibar
  Kilindi Zanzibar
 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu