info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Orta Avrupa, Avrupa’nın merkezinde yer alan ülkelerden oluşan coğrafi ve kültürel bir bölgedir. Bölgenin en kalabalık ülkeleri ile birlikte en küçük ülkesini de bünyesinde barındırır. Günümüzde Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Liechtenstein, Polonya, Slovakya, Slovenya ve İsviçre Orta Avrupa bölgesinde yer alan ülkeler olarak sayılır. Bu ülkelerden Almanya en büyük Avrupa ülkelerinden biriyken, Liechtenstein en küçük nüfuslu ülke olarak geçer. İsviçre ve Liechtenstein bölgedeki diğer ülkeler gibi Avrupa Birliği üyesi olmamakla birlikte bölge ile benzer ekonomik ve kültürel bağlara sahiptir.


  Alpler, tarihi köyleri ve kültürel merkezleri ile Avusturya & muhteşem doğal güzellikleri ve dikkat çekici mimari yapıları ile Çek Cumhuriyeti & metropol şehirleri ile Avrupa’nın ekonomi devi Almanya & tarihi bölgeleri ve doğal parkları ile Polonya… Ve tabii ki bölgenin en önemli şehirleri; Berlin, Bratislava, Budapeşte, Prag, Viyana, Münih, Varşova… Ve sayılamayan daha birçok bölge Orta Avrupa turlarında keşfetmeleri için misafirlerini bekliyor… Ulusların zengin mirasından dolayı birçok farklı dilin konuşulduğu bölgede Almanca en yaygın dil iken Lehçe, Çek ve Slovak dilleri de kullanılmaktadır.
  Orta Avrupa’da yer alan ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır. Lütfen ofisimizle kontrol ediniz.

  Orta Avrupa Nerede: Doğu İle Batı Avrupanın Ortasında

  Başkent:Ülkelere göre değişmektedir

  Para Birimi:Euro

  Vize durumu ülkelere göre değişmektedir.

  Türkiye ile Saat Farkı:-1 Saat

  Harita

 • Avrupa’nın önde gelen şehirlerini ziyaret edebileceğiniz Orta Avrupa turlarında tarih, kültür, sanat, alışveriş hepsi sizleri bekliyor. Prag, Budapeşte, Karlovy Vary, Viyana, Salzburg, Berlin, Münih, Varşova, Krakow, Cenevre ve Zürih en önemli şehirler olarak sayılabilir. Ortaçağ esintilerini hissedebileceğiniz tarihe tanıklık etmiş bölgeleri ile birlikte, eşsiz doğa manzaraları, düzen içindeki şehirleri, yapısı bozulmamış evleri, lezzetli mutfakları, sakin ve saygılı trafik sistemleri ve daha bir çok farklı özellikleri ile Orta Avrupa turları giden her misafiri kendine hayran bırakan programlardır. Sizde vakit kaybetmeden bu güzelliği yaşayabilirsiniz. En uygun alternatifleri memnuniyetle sunabiliriz.

  TURLAR

  Yılbaşı Özel Viyana Turu
  Viyana / 3 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 499 € / 29 Aralık 2016 Hareket
  Orta Avrupa Turu
  Budapeşte & Viyana & Prag / 7 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 400 €'dan Başlayan Fiyatlarla
 • OTELLER

 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu