info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • 88 milyon önce anakaradan ayrılan ve çok uzun yıllardır çevresinden izole bir yaşamı barındıran Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’dur ve dünyanın dördüncü büyük adasıdır. Ada ülkesinin verdiği bir avantaj olarak; bio çeşitlilik ve vahşi yaşam yönünden sahip olduğu türlerin %90’ı adaya özeldir ve endemiktir. Yerleşimin ve insan nüfusunun artması ile tabii ki doğal yaşamın zarar görmesi kaçınılmazdır ancak Madagaskar, doğal yaşam ve yaban hayatı konusunda ilgisi olan misafirlerimiz için çok özel bir seçimdir. Adanın her bölgesinde farklı hava şartları ve farklı bitki örtüsünün gözlemlenmesi de çok farklı bir deneyim katar. Orta kısımlarda pirinç terasları, doğu kesiminde yağmur ormanları ve kıyısında Hint Okyanusu, güneyinde çöl ve yine adanın ortasında eşsiz Baobab ağaçları…


  Doğanın farklı türlerini, lokal hayatı, endemik hayvan türlerini ve bu hayvanların en başında lemurları gözlemlemek, bir yandan da tabii ki da ülkesi olması dolayısı ile denizin keyfini çıkarmak isterseniz Madagaskar turu tam size göre..! 

  Madagaskar programlarımızı Hint Okyanusu’nun incisi Mauritius ile de birleştirebiliyoruz.

  Madagaskar’ın resmi dili Malgaşça ve Fransızcadır. İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Ülkenin yarısından çoğu animizm ve atalara tapınma gibi yerel dinlere inanmakla birlikte, Hıristiyan ve azınlıkta İslamiyet inançları da mevcuttur. Ülkenin para birimi Ariary’dir. Yıl boyu gidilebilecek bir adadır.

  Madagaskar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır.

  Madagaskar Nerede: Mozambik'in Batısında

  Başkent:Antananarivo

  Para Birimi:Malagasy Ariary

  Vize Gerekmektedir

  Türkiye ile Saat Farkı:Aynı Saat

  Harita

 • Farklı konseptlerde size özel hazırlanan Madagaskar turlarımızda doğa ile birlikte kültür ve deniz tatilini de bir arada bulabilirsiniz. Mauritius programlarımız ile kombin yapabildiğimiz Madagaskar turlarımız özellikle doğa ve yaban hayatı tutkunları için en uygun turlardan birisidir. Beklentilerinizi lütfen bizimle paylaşırsanız, bölgeye olan tecrübemizle birlikte en uygun alternatifleri memnuniyetle sunabiliriz.

  TURLAR

  Kuzey Madagaskar Turu
  7 Gece / Salı, Perşembe, Cumartesi Hareket / İki Kişilik Odada Kişi Başı 3300 €'dan Başlayan Fiyatlarla..
 • OTELLER

 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu