info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Kilimanjaro’dan sonra Afrika’nın ikinci büyük dağı olan Kenya Dağından ismini alan ülke, Hint Okyanusu’na kıyısı olan bir doğu Afrika ülkesidir. Safari turları, vahşi yaşam rezervleri, doğal parkları ve Hint Okyanusu kıyısında yer alan kumsalları ile Kenya, turizm alanında özellikle son yıllarda oldukça gelişme göstermiştir ve dünya çapında turist çeken bir destinasyon olmuştur. Afrika’nın Büyük Beşlisine ev sahipliği yapan ve Aslanların Krallığı olarak tabir edilen en ünlü vahşi yaşam doğal parkı Masai Mara ve her yıl burada bütün dünyanın ilgi ile izlediği, dünyanın en büyük doğa olayı olarak kabul edilen Gunuların (Afrika Antiloplarının) Büyük Göçü ile Kenya, safari ve vahşi yaşam tutkunları için en doğru adreslerden biridir. Ayrıca Samburu, fillerin ülkesi Amboseli, Nakuru, Doğu ve Batı Tsavo Doğal Parkları, dünyanın 2. büyük tatlı su gölü Victoria, başkent Nairobi, Hint Okyanusu kıyısındaki Mombasa.. Kenya için size hazırlayabileceğimiz alternatif programlardan bazılarıdır.


  42 farklı etnik gruba ev sahipliği yapan Kenya, genç bir nüfusa sahiptir. Swahili ve İngilizce ülkenin resmi dilleridir. Protestan ve Katolik olarak Hıristiyan nüfusun ağırlıklı olduğu ülkede diğer dinlerin inanışı da mevcuttur. Ülkenin para birimi Kenya Şilini’dir.

  Kenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır..

  Kenya Nerede: Afrika Kıtası'nın Doğusunda

  Başkent:Nairobi

  Para Birimi:Kenya Şilini

  Vize Gerekmektedir

  Türkiye ile Saat Farkı:Aynı Saat

  Harita

 • Kenya safari turları; bilinen en popüler Afrika turları olmasının yanı sıra, Kenya’nın bir çok farklı doğal parka ev sahipliği yapması bu turların çok çeşitli alternatifler yaratmasını sağlar. En ünlüsü tabii ki Masai Mara olmakla birlikte Amboseli, Tsavo, Nakuru Gölü ve Samburu misafirlerimizin istekleri doğrultusunda turlarımızı organize ettiğimiz önemli parklardır. Kenya turları ayrıca isteğe göre Tanzanya ile de kombin yapılabilmektedir. Kenya’da balayı tatili yapmak isteyen çiftlerimiz, safari turlarına Mombasa ile bir deniz molası da katabilirler. Kenya seyahatlerimiz rehbersiz münferit olarak isteğinize uygun şekilde hazırlanmaktadır.

  TURLAR

  Klasik Kenya Keşif Turu
  Nairobi, Samburu, Ol Pejeta, Nakuru, Masai Mara / 7 Gece - İki Kişilik Odada Kişi Başı 2490 €’dan Başlayan Fiyatlarla / Her Gün Hareket
  Doğal Parklardan Plaja Muhteşem Kenya Turu
  Nairobi, Nakuru, Masai Mara, Mombasa / 7 Gece - İki Kişilik Odada Kişi Başı 2880 €’dan Başlayan Fiyatlarla / Her Gün Hareket
  Kenyanın En İyileri Turu
  Nairobi, Amboseli, Masai Mara / 6 Gece - İki Kişilik Odada Kişi Başı 3850 €’dan Başlayan Fiyatlarla / Her Gün Hareket
 • OTELLER

 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu