info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Tarihi ticaret yolları, kültürel zenginliği ve farklı dini inanışları ile Hindistan, sahip olduğu coğrafi alanı ve nüfusu ile dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Özellikle Hinduizm ve Budizm dinleri ile yoga felsefesinin doğum yeridir. Zengin tarihi ve kültürü dolayısı ile birçok farklı bölgesi turizmin ülkede gelişmesini sağlamıştır. Özellikle Agra şehrindeki Taj Mahal, pembe şehir Jaipur, Amber Kalesi ve başkent Delhi başlıca görülmesi gereken turizm noktalarıdır. Çok değişik dini ve etnik farklılıkların bulunması sebebi ile Hindistan’da birçok yerel festival, bayram ve tatiller mevcuttur. Ayrıca bol baharatlı yemekleri ile Hint mutfağı ve dünyaya ün salmış Bollywood filmleri ülkenin diğer önemli unsurlarıdır.

  Hindistan için farklı otel seçenekleri ile farklı program alternatifleri sunmaktayız. Misafirlerimiz isterlerse Altın Üçgen olarak anılan Delhi & Jaipur & Agra programı ile kültürel olarak bölgeyi keşfedebilirler, isterlerse programlarına ülkenin eşsiz plajlarından birinde deniz programı da ekleyebilirler.

  Hindistan’da bir hayat tarzı olan din, bütün geleneklerin ayrılmaz bir parçasıdır. Hinduizm, İslam, Hıristiyanlık, Jainizm, Sihizm ve diğer farklı yerel dinler ülkenin inanışları arasındadır. Hinduizm ve İslam önde gelen inanışlardır. Lokal dilleri Hintçe olup, İngilizce de anlaşılır ve kullanılır. Lokal para birimi Hindistan Rupisi’dir.

  Hindistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır.

  Hindistan Nerede: Güney Asya'da

  Başkent:Yeni Delhi

  Para Birimi:Indian Rupree

  Vize Gerekmektedir

  Türkiye ile Saat Farkı:+2,5 Saat

  Harita

 • Hindistan’ı keşfetmek için size özel hazırlanmış bir Hindistan turu mu arıyorsunuz? Beklentilerinizi lütfen bizimle paylaşırsanız, bölgeye olan tecrübemizle birlikte en uygun alternatifleri memnuniyetle sunabiliriz.

  Hindistan’da balayı turundan, kültür turuna, deniz tatilinden farklı şehirleri keşfe kadar, her şey burada...

  TURLAR

 • Tercih edilen programa uygun, Hindistan’ın farklı şehirlerinde farklı standartlarda otel alternatiflerimiz mevcuttur. Balayı için tercih edilebilecek yüksek standartlı Hindistan otellerinin yanı sıra kültürel turunuzda rahatlığı ve konforu ile size ağırlayacak bütçeli otellere kadar seçenekler misafirlerimizin tercihine sunulur...

  OTELLER

  ITC Rajputana Jaipur
  Trident Jaipur
  Jaypee Palace Hotel Agra
  Radisson Blu Agra Taj East Gate
  The Oberoi Amarvilas
  Eros Hotel New Delhi Nehru Place
  The Imperial New Delhi
  Le Meridien Hotel New Delhi
  JW Marriott New Delhi Aerocity
 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu