info@travelist.com.tr +90(216) 510 02 38
 • Balkanlar; Avrupa kıtasının güneydoğusunda yer alan, adını batıdan doğuya uzanan ve Bulgaristan’ı ikiye bölen sıradağlardan alan coğrafi ve kültürel bir bölgedir. Önceleri bu sıradağların adı olarak kullanırken, daha sonraları tüm bölge için Balkanlar deyimi kullanılmaya başlanmıştır. Bölge, özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğinin bitişinden itibaren yaşadığı sıkıntılar ve sorunlar ile gündeme gelmiştir. Günümüzde Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Slovenya, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan Balkanlar bölgesinde yer alan ülkelerdir.


  Osmanlı döneminden kalma eserleri, devasa Büyük İskender Heykeli ve Fatih Sultan Mehmet’in yaptırdığı, şehrin simgesi olan Taşköprü ile Makedonya’nın başkenti Üsküp & Modern yaşamı, Kanuni Sultan Süleyman’ın fethettiği kalesi, hareketli ve canlı hayatı ile beyaz şehir, Sırbistan’ın başkenti Belgrad & Uğradığı büyük tahribatın ve yıkıcı savaşların izlerini halen taşıyan ancak güzelliğini her daim koruyan, benzersiz Baş çarşısı, savaş tüneli ve Osmanlı eserleri ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna ve tarihinde talihsiz bir tahribata uğrayan duygu yüklü şehir Mostar & Balkanlar’ın incisi, tarih kokan kale içi şehir, Hırvatistan’ın gözdesi, Dubrovnik… Ve sayılamayan daha birçok bölge Balkanlar turlarında keşfetmeleri için misafirlerini bekliyor…

  Balkanlar’da yer alan bazı ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik seyahatlerde vize uygulamaktadır. Lütfen ofisimizle kontrol ediniz.

  Balkanlar Nerede: Avrupanın Güneydoğusunda

  Başkent:Ülkelere Göre Değişmektedir

  Para Birimi:Euro

  Vize

  Ülkelere Göre Değişmektedir

  Türkiye ile Saat Farkı:-1 Saat

  Harita

 • Bir çok farklı ülkeye ev sahipliği yapan Balkanlar’da, belli tarihlerde tur kalkışı bulunan gruba katılım turların yanı sıra istenirse münferit programlar da hazırlanabilir. Belgrad, Üsküp, Mostar, Ohrid, Budva, Kotor, Dubrovnik bölgenin en turistik şehirleridir.

  Balkanlar seyahatinizden beklentilerinizi lütfen bizimle paylaşırsanız, en uygun alternatifleri memnuniyetle sunabiliriz.

  TURLAR

  Büyük Balkan Turu
  Ohrid & Üsküp & Belgrad & Saraybosna/ 7 Gece / İki Kişilik Odada Kişi Başı 399 €'dan Başlayan Fiyatlarla...
 • OTELLER

 • Adınız Soyadınız
  E-Mail
  Telefon
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu